Нюкасъл разгроми с 3:0 Манчестър Юнайтед като гост в двубой от 1/8-финалите на Карабао Къп. Големият успех на "свраките" дойде след голове на Мигел Алмирон, Люис хол и Джо Уилок.

На "Олд Трафорд" гостите поведоха в резултата в 28-ата минута, когато Валентино Ливраменто намери Мигел Алмирон в наказателното поле на "червените дяволи", откъдето парагваецът прати топката в десния ъгъл.

Нюкасъл удвои доста бързо, като в 36-ата минута топката рикошира и стигна до Люис Хол, който бе оставен без опека на границата на наказателното поле и без да се колебае порази мрежата на Андре Онана.

Хората на Ерик тен Хаг можеха да върнат гол точно преди полувремето, но удар на Диого Далот бе неточен, а в добавеното време на първата част Мартин Дубравка спаси шут на Мейсън Маунт.

След точно час игра Нюкасъл прати Манчестър Юнайтед в нов нокдаун. Жоелинтон изведе Джо Уилок зад защитата на домакините и прати топката в долния десен ъгъл - 3:0!

Домакините се вдигнаха и опитаха да вкарат, но в 74-ата минута Бруно Фернандеш стреля неточно.

Нюкасъл отвърна с удар на Шон Лонгстаф, който мина вляво от вратата на Онана.

До края на срещата ощеголове не паднаха и така Нюкасъл си гарантира място в 1/4-финалите на Карабао Къп.

Еди Хау: Мачът с Манчестър Юнайтед ще бъде много сериозен тест за нас