Шефилд Юнайтед бе на крачка от това да шокира един от най-популярните клубове в Европа и света Манчестър Юнайтед.

В среща от кръг номер 13 грандът обърна резултата от 0:2 до 3:2 при визитата си на една от изненадите в Премиършип през сезона до момента. В крайна сметка обаче, с гол в добавеното време за 3:3 домакините спечелиха точка от сблъсъка.

Шефилд бе на няколко минути от това да се завърне малко очаквано в Топ 5 на класирането, но с три гола за 7 минути гостуващият тим стигна до обрат в мача, макар и само временно.

Снимка 454276

Източник: Twitter

На "Брамал Лейн" малко повече от 32 000 зрители избухнаха в радостни възгласи след като 28-годишният Джон Флек вкара за 1:0 след само 19 минути игра. Попадението бе отбелязано при поредната акция за домакините в началото на мача.

До почивката именитите гости имаха възможност да се върнат в мача и да изравнят резултата, но и късметът не беше на тяхна страна. Шефилд също създаде няколко сериозни възможности, но до промяна в резултата не се стигаше.

Снимка 454279

Едва 7 минути след паузата шокът за "червените дяволи" бе пълен, като Флек записа и асистенция на името си, подавайки успешно за Лис Мусе, който покачи на 2:0 пред слисания поглед на Солскяер.

Снимка 417427

Източник: UEFA.com

В 72-ата минута обаче Брендън Уилямс вкара за 2:1, а само в рамките на две игрови минути - между 77-ата и 79-ата гостите се добраха до обрат в срещата.

Първо Рашфорд асистира на Гринууд, който бе точен за 2:2, а секунди след това точен пас на Джеймс намери Рашфорд, който вкара за 2:3.

Снимка 454278

Крайното 3:3 оформи Оливър МакБърни, разписал се в първите мигове от добавеното време. Ситуацията бе разгледана с ВАР, заради съмнения, че футболистът на Шефилд е играл с ръка, но повторенията показаха, че това не се е случило и голът бе зачетен.

Така манчестърци остават на деветата позиция в класирането, докато домакините са под номер 6 в таблицата.