Манчестър Юнайтед завърши 2:2 при гостуването си на Нюкясъл и загуби първи точки в Премиършип след три поредни успеха. "Червените" дяволи не можаха да задържат обрата, който сътвориха след като изоставаха с 0:1.

След 33 минути игра Джеймс Милнър откри за домакините със силен удар, който Ван дер Саар не успя да отрази. Радостта на "свраките" не трая много, защото в 40-ата минута Пол Скоулс бе безкомпромисен от около 20 метра и възстанови равенството - 1:1.скоулс

"Червените дяволи" започнаха вихрено второто полувреме, като още в 46-ата минута се добраха до пълен обрат в срещата. Отново Скоулс (вдясно) бе точен и направи 2:1 за Манчестър Юнайтед. Попадението бе трето за рижавият халф в последните три срещи, след като преди дни той наказа и Астън Вила при успеха с 3:0.

В 73-ата минута момчетата на Сър Алекс, които стояха по добре на терена през 90-е минути бяха вгорчени от младият Дейвид Едгар. 19-годишният защитник на Нюкясъл дебютира в Премиършип днес и се превърна в герой за домакините. Неочаквано, без много подготовка Едгар изрита топката по посока вратата на гостите и изравни за 2:2. Преди да влезе в мрежата на Ван дер Саар топката се отби в крака на Пол Скоулс.

До края на срещата с добри намеси се отчете вратарят на домакините Шей Гивън, който спаси удари на Рууни и Парк Джи-Сунг.

След ремито Манчестър Юнайтед е със 7 точки пред Челси в класирането, но лондончани са с мач по-малко. Утре момчетата на Жозе Мауриньо гостуват на Астън Вила и имат шанс да намалят дистанцията от "червените дяволи" на 4 точки.

Арсенал също утре ще изиграе своя двубой. "Топчиите" приемат на своя "Емирейтс стейдиъм" Чарлтън.