Манчестър Юнайтед и Евертън така и не успяха да се победят в срещата помежду си от 23-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" водеха с 2:0, но в крайна сметка сблъсъкът приключи при резултат 3:3.

Целият двубой беше изключително динамичен и емоционален, с непредсказуем край и непредвидим победител.

Единсон Кавани даде преднина на тима си след 24 минути игра, когато засече по чудесен начин с глава топката в мрежата от близко разстояние.

Снимка 517408

Източник: Twitter

В самия край на първата част Бруно Фернандеш стъписа всички в двата тима, като от наглед безобидна ситуация, от доста далечна дистанция, изпрати кълбото директно във вратата, използвайки прецизен, но и много силен удар по топката, придал ѝ причудлива траектория.

Снимка 517403

След почивката Евертън беше напълно преобразен. Явно думите на Карло Анчелоти на паузата бяха подействали на футболистите му, които се опитаха да постигнат обрат само за няколко минути.

И почти го направиха.

В 49-ата минута, след центриране отляво и разбъркване пред Де Хеа, Дукуре вкара за 2:1.

Снимка 517406

Само три минути по-късно ново центриране в пеналта на "червените дяволи" на първо време бе избито, но топката стигна до Хамес Родригес, който без да се замисля много я запрати с всичка сила към целта, поразявайки я за 2:2.

Снимка 517405

Нови две атаки за Евертън изправиха на нокти отбраната на домакините, но до трети бърз гол за "карамелите" не се стигна.

Вместо това, в 70-ата минута на сблъсъка, МакТоминей засече с глава подаване в наказателното поле, вратарят на гостите се подхлъзна, не успя да спре движението на кълбото и резултатът стана 3:2.

Снимка 517402

И когато по всичко изглеждаше, че Юнайтед ще стигне до победата, след изтичането на даденото 4-минутно продължение, Евертън стартира атака. Извън добавеното минимално допълнително време от съдията, топката беше подадена към Калвърт-Люин, който от непосредствена близост я изстреля в мрежата за крайното 3:3, предизвиквайки бурна радост на скамейката на тима си и разочарование по лицето на Оле Гунар Солскяер.

Манчестър Юнайтед остава на две точки зад лидера Сити, а Евертън запазва 6-ата си позиция във временното класиране на Висшата лига.