Манчестър Юнайтед и Арсенал не излъчиха победител в срещата помежду си от 15-ия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Олд Трафорд" завърши при резултат 2:2.

Точни за домакините бяха Марсиал и Лингард, докато за гостуващия тим се разписаха Мустафи и Лаказет.

Снимка 393593

Този мач бе от много важно значение за "червените дяволи", тъй като при успех в това дерби те щяха да се доближат до Топ 4. Сега обаче отборът изостава още повече от челната четворка за която Моуриньо бе казал преди дни, че ще е живо чудо тимът му да финишира в нея.

Жозе Моуриньо преразгледал целите на Манчестър Юнайтед, поставя нови?

Моуриньо преразгледал целите на Юнайтед, поставя нови?

"Смятам, че ситуацията засега е далеч от чудото"

Йънг бе наказан за домакините, а неговото отсъствие принуди Моуриньо да заложи на лятната покупка Далот по десния фланг на отбраната. Все пак добрата новина бе наличието на Рашфорд, който игра на високо ниво.

Джака бе наказан за гостите, а Монреал, Мавропанос и Уелбек са контузени и също пропуснаха мача.

Снимка 393590

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Манчестър Юнайтед - Арсенал 2:2, нови два бързи гола на "Олд Трафорд"!

Юнайтед е непобеден в последните си 11 мача от Висшата лига срещу този противник

Първото полувреме стартира с превъзходство на домакините, които наложиха сериозна преса над своя опонент.

Постепенно обаче "артилеристите" показаха, че нямат намерение просто да очакват първи да получат попадение и на свой ред се втурнаха в атака.

Снимка 393591

Акциите на лондончани се изразяваха основно в пробиви по крилата, като Иуоби, Мустафи и Бейерин бяха сред най-дейните състезатели на тима.

Резултатът беше открит след 26 минути игра, когато центриране в пеналта на Де Хеа намери Мустафи, който стреля с глава, топката рикошира в тревата, отби се под неприятен за Де Хеа ъгъл и премина голлинията за 0:1. Първоначално не бе много ясно дали кълбото е преминало линията с пълния си обем, но технологията "голлиния" доказа това по категоричен начин.

Само четири минути, след като получиха попадение, домакините се върнаха в мача и стигнаха до изравнителен гол.

Той бе дело на Антони Марсиал, разписал се след пас на Далот. Марсиал бе точен от близка дистанция, вкарвайки топката в средата на вратата.

Преди почивката играта определено загрубя, като в рамките на десетина минути бяха показани почти толкова официални предупреждения.

Реферът Андре Маринър сякаш настоя да бъде ясно, че не би толерирал грубата игра, преобладаваща минути преди паузата.

През второто полувреме се стигна до подобен сценарий от първата част, като отново двата тима си размениха попадения в рамките на едва няколко секунди.

Първо Лаказет бе точен от близка дистанция за 1:2, малко след като се беше появил на терена, а след една атака време Джеси Лингард се възползва от грешка на Колашинац и вкара за 2:2.

До края на срещата нова промяна в резултата не беше регистрирана и така двата гранда си поделиха по една точка от сблъсъка.

Манчестър Юнайтед е непобеден в последните си 12 мача от Висшата лига срещу този противник и има 8 успеха и 4 ремита срещу него в тези срещи. Арсенал загуби и двете си срещи с "червените дяволи" през изминалия сезон, а тимът за последно бе в поредица от три поредни загуби срещу "червените дяволи" през 2012 година.