Отборът на Манчестър Юнайтед постигна безпроблемна победа над гостите си Шефилд Юнайтед с 2:0 в отложена среща от 33-я кръг на английската Висша лига.

По този начин възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън събраха актив от 81 точки след изиграни 33 мача и имат 6 точки преднина на върха на класирането пред втория Челси, който обаче е и с мач по-малко.

Още в 4-ата минута Майкъл Карик даде повод на запалянковците на „Олд Трафорд” да избухнат в радостни викове, след като Флетчър разтегли към Карик по десния фланг, който намери Кристиано Роналдо.

Португалецът навлезе в защитния вал на Шефилд и подаде чудесно към Карик, който преодоля елегантно безпомощния Пади Кени за 1:0.

През второто полувреме футболистите от Манчестър стигнаха до нов гол, а точен 5 минути след подновяването на играта бе Уейн Рууни, който оформи крайния резултат.

Стартовите състави на Манчестър Юнайтед и Шефилд Юнайтед:

Манчестър Юнайтед: Кушчак, Флетчър, Браун, Хайнце, Евра, Роналдо, Карик, Скоулс, Рууни, Гигс, Смит;

Шефилд Юнайтед: Кени, Гийри, Морган, Козлак, Килгалън, Ягиелка, Уебър, Монтгомъри, Тонг, Казим Ричардс, Шелтън;