Кристъл Палас изненадващо победи Манчестър Сити като гост с 2:0 в мач от 10-ия кръг в английската Висша лига, игран на стадион "Етихад".

Вилфрид Заха (6') даде аванс за гостите, а Конър Галахър (88') отбеляза второто попадение в края на срещата. "Гражданите" играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Аймерик Лапорт получи червен картон в добавеното време на първата част за нарушение срещу Заха.

Така Сити се намира на третото място в класирането на първенството с актив от 20 точки, с 2 по-малко от Ливърпул и на 5 от лидера Челси, който победи Нюкасъл в мач, който се игра по същото време. Кристъл Палас Палас пък записа първа победа в последните си шест мача и се изкачи до 13-о място.