Манчестър Сити постигна минимален успех над Арсенал. "Гражданите" се наложиха с 1:0 в мач от петия кръг на Висшата лига.

Единственото попадение в сблъсъка бе реализирано от Рахийм Стърлинг.

Така Сити записа седми пореден успех на този съперник за първенство.

Английската Висша лига се завръща с четири страхотни мача

От 14:30 часа е дербито на Мърсисайд

Домакините поеха инициативата още в началото и поведоха в 23-ата минута, когато Марез много добре намери Агуеро през наказателното поле.

Аржентинецът продължи наляво към Фодън, който елиминира Белерин, след което шутира. Бернд Лено изби, но Рахийм Стърлинг направи добавка за 1:0.

Снимка 484183

Източник: Twitter

Арсенал можеше да изравни бързо, но Едерсон спаси удар на Сака, а след това Вилиан шутира неточно.

До края на полувремето Марез и Фодън направиха пропуски за домакините, а Сака и Обамеянг пропиляха добри възможности за "артилеристите".

Снимка 501094

В 77-ата минута отборът на Гуардиола беше близо до втори гол. Кансело направи рейд, преодоля Тиърни, след което опита да намери свой съотборник.

Топката рикошира в Луис, който за малко не си отбеляза автогол. "Артилеристите" така и не можаха да стигнат до гол и отново си тръгнаха победени от "Етихад".