Уотфорд загуби домакинството си на Манчестър Сити в среща от последния 38-и кръг на Висшата лига.

Мачът на "Викъридж Роуд" завърши при резултат 0:5.

Точни за победителите бяха Компани, Фернандиньо, Жезус и на два пъти Агуеро.

Двубоят бе от изключително важно значение за гостите, които трябваше на всяка цена да постигнат успеха, за да може тимът да си осигурят директно участие в груповата фаза на Шампионската лига.

Състезателите на гостуващия тим решиха да поемат съдбата си в своите ръце и само в рамките на първото полувреме от двубоя поведоха категорично на опонента си.

Още в 5-ата минута капитанът на отбора Венсан Компани се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините и откри резултата.

В 23-ата минута голмайсторът на тима Серхио Агуеро бе точен за 0:2, предвещавайки крайния победител в срещата.

Още 14 минути по-късно Кун вкара и второто си попадение в мача, вдигайки феновете на "гражданите" за пореден път на крака.

Три минути преди почивката и Фернандиньо се разписа в полза на гостуващия тим, покачвайки разликата на впечатляващото 0:4.

Крайното 0:5 оформи Габриел Жезус, който прибави името си сред голмайсторите в 58-ата минута на двубоя.

Интересно е да се отбележи, че Уотфорд така и не е успявал да победи "гражданите" в последните 8 срещи между двата тима от Лигата и отборът е стигнал до две ремита и цели 6 поражения.

Агуеро има 5 гола в последните си 3 мача с този противник във всички турнири, като и днес се възползва от възможността да го накаже.

Избраниците на Пеп в началото на срещата бяха следните: Кабайеро, Компани, Клиши, Отаменди, Силва, Туре, Фернандиньо, Де Бройне, Сане, Агуеро, Жезус