Манчестър Сити победи по категоричен начин госта си Тотнъм в мача между двата състава от 24-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на "Етихад" приключи при резултат 3:0.

Точен на два пъти за домакините беше Илкай Гюндоган, който обаче напусна терена принудително малко след второто си попадение, заради получено разтежение.

Гуардиола жегна Флик: Байерн е втори след Барса

"Ще викна Меси и компания да решим седмия трофей"

Освен него, Родри също записа името си сред голмайсторите в срещата.

Именно изпълнението му от бялата точка бе предшествано и от най-дискусионния момент в срещата.

Снимка 518459

Източник: Twitter

Гюндоган проби в полето на съперника в 22-ата минута, навлезе в пеналта и след съприкосновение с Хойберг падна на тревата. Реферът посочи бялата точка, като намеса на системата ВАР не последва.

Повторенията на положението обаче едва ли убедиха някого напълно, че става дума за безспорна ситуация, в която правилата са нарушени. По-скоро контактът беше минимален, а и след като Гюндоган вече бе загубил притежанието на топката и реално не я владее.

Така или иначе Родри вкара от бялата точка, въпреки че Лорис реагира добре и стигна до топката, но не успя да я избие по най-добрия начин.

Снимка 518460

През второто полувреме Гюндоган се развихри, като първо се разписа в 50-ата, а след това и в 66-ата минута за 3:0, като в единия случай получи пас директно от вратаря. Непосредствено след това обаче се хвана за вътрешната част на бедрото и беше принудително заменен.

Снимка 518462

Нова промяна в резултата обаче така и не последва, въпреки солидното включване на Бейл от пейката и чистото положение, което той си създаде малко преди края.

"Гражданите" са с 11 поредни победи в първенството. Сити има и шест поредни "сухи мрежи" на свой терен и стабилизираната защита донесе така желания баланс в отбора.

Момчетата на Жозе Моуриньо са лидери в таблицата с подреждането, като имат със 7 точки повече от втория Лестър, който обаче е и с мач в аванс. Тотнъм остава под номер 8.