Манчестър Сити победи Уулвърхямптън в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" се наложиха с 4:1 у дома след като десет минути преди края резултатът бе 1:1.

По този начин тимът на Хосеп Гуардиола записа 21 поредна победа и е едноличен лидер на Висшата лига. "Гражданите" водят с 5 точки пред Манчестър Юнайтед, но "червените дяволи" са и с мач по-малко.

Срещата започна с очакван натиск на Сити. Играчът на гостите Леандер Дендонкер опита да избие топката след центриране, но вместо това я прати в средата на собствената си врата за 1:0.

Снимка 521188

В края на полувремето, Силва бе много близо до попадение, но Руи Патрисио спаси. В 61-ата минута, Конър Коуди надскочи отбраната в центъра на наказателното поле, за да засече свободен удар от страна на Жоао Моутиньо. Ударът му с глава като от кула попадна в долния десен ъгъл и направи резултата 1:1.

Египет иска Салах в олимпийския си отбор за Игрите в Токио

Започват преговори с Ливърпул

Домакините търсеха активно попадението. В 80-ата минута, Габриел Жезуш връхлетя върху отскочила топка в наказателното поле и преодоля вратаря с удар във вътрешната страна на лявата греда, правейки резултата 2:1.

В 90-ата минута, Рияд Марез шутира топката от ръба на наказателното поле и тя се отби право от вътрешната страна на лявата греда, за да влети в мрежата за 3:1.

В последните секунди на добавеното време, Габриел Жезуш прати топката в опразнената врата отблизо след като удар рикошира от защитни за 4:1.

Манчестър Юнайтед не може да бележи срещу най-силните отбори

Юнайтед не може да бележи срещу най-силните отбори

Според бившия капитан Рой Кийн, причината за това може да се дължи на разгрома от "шпорите"

След първоначални съмнения за засада и разглеждане от ВАР, попадението бе зачетено и така Ман Сити продължи похода си към титлата.