Манчестър Сити победи Уест Хем с 2:1 при снеговалеж (особено през първото полувреме), за да се върне на второ място във Висшата лига и да продължи борбата с Челси, преди дербито с Манчестър Юнайтед.

Брентфорд пък победи Евертън с 1:0, за да продължи лошата на "карамелите" с пет поражения в последните шест мача, докато Лестър победи упорития Уотфорд с 4:2.

Отложиха мач от Висшата лига заради сняг

Бърнли - Тотнъм няма да се играе по програма

Капитанът Илкай Гюндоган отбеляза първия гол в 33-ата минута на мача. Последвал гол на Рияд Марес беше отменен поради засада при много трудни условия за мача на Етихад, след което Фернадино увеличи до 2:0 в 90-ата минута, пред Мануел Ланзини в 95-ата минута вкара красив гол за Уест Хем. Сити вече е втори в таблицата с 29 точки, докато Ливърпул е трети с 28. Уест Хем остава четвърти с 23 точки.

Иван Тони с дузпата си в 13-ата минута на мача донесе победата на Брентфорд с 1:0 над Евертън на Рафа Бенитес, за да засили натиска на испанския експерт - Евертън вече е едва 14-и в таблицата. Джейми Варди пък отбеляза два гола при победата на Лестър с 4:2 над Уотфорд, което издига "лисиците" на 9-то място в таблицата преди Манчестър Юнайтед.