Манчестър Сити се върна на върха във временното класиране на Висшата лига. "Гражданите" сразиха с 1:0 като гости Тотнъм в мач от 10-ия кръг на първенството. Единствният гол на "Уембли" вкара Рияд Марез още в 6-ата минута.

С успеха тимът на Пеп Гуардиола събра 26 точки и дели първото място с Ливърпул. "Шпорите" са пети с 5 точки по-малко.

Мачът се изигра на много лош терен, тъй като само ден по-рано съоръжението прие двубой от американската NFL.

Гостите стигнаха до гол още в 6-ата минута. Трипиър изгуби топката, която попадна в Стърлинг, който напредна в наказателното поле и върна към Рияд Марез. Алжирският футболист с удар отблизо вкара за 0:1.

Домакините бяха близо до изравняване в 9-ата минута, но топката мина на сантиметри от гредата след удар на Лукас.

Снимка 386429

Натискът на лондончани продължи и пропуски направиха Алдервейрелд, Ламела и Кейн.

В 29-ата минута шут на Марез срещна гредата. До края на полувремето двата тима си размениха по няколко опасности, но голове не паднаха.

В началото на втората част Сити получи възможност да изпълни пряк свободен удар от удобна дистанция. Давид Силва обаче стреля право в стената. Три минути след това отново испанецът можеше да отбележи но от няколко метра не съумя да си спре топката.

В 65-ата минута удар на Агуеро от точката на дузпата бе уловен от Лорис.

В 79-ата минута Ламела от няколко метра на празна врата не успя да вкара, а вместо това стреля в аут.

До края на мача голове не паднаха и така Сити взе важна победа в битката за титлата.