Ерлинг Халанд очевидно възнамерява да продължи да "тероризира" клубовете от Висшата лига, след като въпреки сравнително слабата игра с много пропуски и една греда, той успя да вкара 15-ия си гол във Висшата лига, за да помогне на Манчестър Сити да победи с 4:0 над Саутхемптън и поне временно да се изкачи до върха на таблицата.

Жоао Кансело откри резултата за Етихад в 20-ата минута, преди Кевин де Бройне с рекордната си 95-а асистенция да намери Фил Фодън, за да направи 2-0 в 32-ата минута на мача. Хааланд успя да уцели гредата с интересен опит през първото полувреме.

Лудост! Халанд може да вкара 50 гола този сезон

Вярва негов съотборник

Липсващият напоследък голове Рияд Марез направи 3:0 в 49-ата минута, а Халанд продължи лудата серия с гол в 65-ата минута. За сравнение, Халанд е вкарал 15 гола във Висшата лига тази година, колкото и целият отбор на Челси.