Манчестър Сити продължи с блестящото си представяне във Висшата лига и записа девета поредна победа. "Гражданите" не срещнаха особени трудности с Арсенал и се справиха с лондончани с 3:1. Двубоят бе от 11-ия кръг на Премиърлийг.

Кевин де Бройне откри резултата на "Етихад" в 19-ата минута. Серхио Агуеро удвои от дузпа в 50-ата. Александър Лаказет даде надежди на "топчиите" с попадение в 65-ата минута, но девет по-късно Габриел Жезус оформи крайния резултат.

Сити събра 31 точки и е убедителен лидер във временното класиране. Арсенал е шести с 19 пункта.

Двата тима започнаха двубоя помежду си на високо темпо, с атаки и към двете врати, като по-опасните положения бяха пред Петър Чех. Още във втората минута Серхио Агуеро се озова на добра позиция и потърси близки ъгъл, но топката мина над вратата. Гостите отговориха с шут на Айоби.

Снимка 321920

В 12-ата минута "гражданите" бяха близо до гол. Сане изведе Агуеро отляво, нападателят пусна успореден пас за Стърлинг, който закъсня и не успя да засече топката във вратата.

Манчестър Сити - Арсенал 3:1

Манчестър Сити - Арсенал 3:1, Габриел Жезус вкарва трето гил за Сити

Двубоят започва в 16,15 часа

Натискът на домакините даде резултат в 19-ата минута. Първо Кевин де Бройне стреля извън наказателното поле, а Чех изби. Топката остава във владение на Сити, като Фернандиньо намери белгиеца в наказателното поле, който с диагонален удар вкара за 1:0.

Играчите на Пеп Гуардиола продължиха да бъдат по-активния отбор след попадението, докато Арсенал не застрашаваше по никакъв начин Едерсон. В 33-ата минута Стърлинг се забави и не успя да оползотвори диагонален пас на Давид Силва.

Снимка 321917

Четири минути по-късно удар на Агуеро след успоредно подаване на Уокър попадна право в тялото на Чех. В края на полувремето добра ситуация се откри пред Аарън Рамзи, но Едерсон се намеси добре и изби.

Втората част започна с по-добра игра на домакините, които стигнаха до втори гол. Серхио Агуеро се разписа от дузпа, отсъдена за нарушението на Начо Монреал срещу Рахийм Стърлинг.

Арсенал отговори с удар на Айоби, който Едерсон изби, а след това Рамзи изблъска стража на домакините зад голлинията.

Арсен Венгер реагира като извади Коклен и пусна Александър Лаказет. Така лондончани заиграха с четирима защитници. Промяната даде резултат и френският нападател върна един гол. Деветката получи подаване от Рамзи отдясно, напредна и със силен удар промуши топката между краката на вратаря на "гражданите".

Снимка 321919

Домакините отново взеха инициативата в срещата. Гуардиола замени Агуеро с Габриел Жезус. Бразилецът раздвижи играта на Сити и бе близо до гол в 68-ата минута, но Чех се намеси блестящо и изби удара му.

Шест минути по-късно Габриел Жезус вече бе в прегръдките на съотборниците си. Нападателят оползотвори пас на Давид Силва. Повторенията обаче показаха, че испанецът е в засада при подаването към него от страна на Фернандиньо.

Снимка 321932

До края на мача Арсен Венгер включи в игра Джак Уилшър и Оливие Жиру, но това не повлия по никакъв начин в крайния изход на мача. "Гражданите" запазиха преднината си до края на мача и продължиха с впечатляващото си представяне.