Нюпорт очаквано отстъпи пред Манчестър Сити в среща от петия кръг на ФА Къп. Битката на стадиона на нискоразредния домакин завърши при резултат 1:4.

Точни в полза на победителите бяха Сане, Марез и на два пъти Фоудън. Те се разписаха през втората част от двубоя. Попадението за домакините вкара Амонд.

В последните си 11 срещи Манчестър Сити е записал общо 10 победи и само 1 загуба. От тях 4 победи и едно поражение бяха регистрирани в последните пет визити на "гражданите".

Манчестър Сити вече не крие интереса си към Пауло Дибала

Аржентинецът е основна трансферна цел на "гражданите" за лятото

Очаквано манчестърци не заложиха на своя обичаен титулярен състав, но пък младите таланти и бъдещи надежди на клуба оправдаха напълно присъствието си на терена.

Съперникът също поддържаше добро игрово темпо по време на целия мач, като дори имаше две чудесни възможности за реализиране на попадение. Те бяха разпределени в двете полувремена, като през втората част нападател на Нюпорт се оказа очи в очи със стража на Сити, но не успя да го преодолее.

През второто полувреме Сити вдигна леко оборотите и ефектът от това не закъсня.

Снимка 406990

Източник: Twitter

Лирой Сане откри резултата само 6 минути след почивката, а в 75-ата, след впечатляващ самостоятелен пробив през цялата половина на опонента, Фоудън вкара за 0:2.

Амонд бе точен за домакините, вдигайки феновете на крака, но с нов гол на Фоудън секунди по-късно, както и на Марез в продълженията, Сити постигна заслужена победа.

Манчестър Сити изпреварва Юнайтед и Ювентус за френски национал

"Гражданите" искат Танги Ндомбеле за заместник на Фернандиньо

Отборът на "гражданите" продължава на четвъртфиналите от надпреварата, където изненадващо или не вече присъства съставът на Милуол, който по-рано днес елиминира Уимбълдън след победа с 1:0 като гост. Попадението за състава реализира Уолъс, разписал се още в 5-ата минута на двубоя.