Манчестър Сити разби Лестър у дома с 6:3 в мач от 19-тия кръг на Висшата лига! Сбъсъкът на Боксинг дей остави без дъх зрителите на стадиона и тези пред екраните. Двата тима освен 9 гола, предложиха и доста атрактивен и нападателен футбол през цялото време.

Домакините успяха да обградят полето на "лисиците" още в началните минути, а най-доброто положение дойде в 5-а! Де Бройне получи топката с дълъг пас в наказателното поле, спря кълбото, обърна се и с премерен удар изпрати топката в мрежата на Шмайхел!

"Гражданите" продължиха да натискат и в 12-а минута получиха право да изпълнят дузпа. Юри Тилеманс задържа Лапорт в наказателното поле. Първоначално реферът подмина ситуацията, но отиде да я прегледа със системата ВАР и се увери, че нарушение имаше! Зад топката застана Риад Марез и хладнокръвно се разписа за 2:0!

Снимка 558530

Домакините продължиха да правят каквото си искат. Бернардо Силва, Де Бройне и Кансело комбинираха страхотно в 21-а минута. Последният центрира в наказателното поле, Шмайхел изби с една ръка, но топката отиде в Гюндоган, който направи преднината за своите класическа!

Манчестър Сити получи втора дузпа в 23-а минута! Юри Тилеманс отново бе грешникът! Той събори Риад Марез в наказателното поле и съдията бе категоричен! Този път зад топката застана Рахийм Стърлинг, но и той бе безапелационен! 4:0!

Снимка 558529

Гостите реагираха десет минути след подновяването на играта! Джеймс Мадисън направи 4:1 след страхотна контраатака, а в 59-а минута упражнението се повтори но този път точен бе Адемола Луукман! Шокът стана пълен в 65-а минута. Келеши Ихиеначо този път бе героят за "лисиците" и интригата се върна.

Снимка 558531

Радостта на гостите бе кратка. Емерик Лапорт се възползва от центриране в наказателното и с глава прати топката в мрежата на Шмайхел за пети път.

Снимка 558532

Рахийм Стърлинг пък бе този, който нанесе последния удар в сърцата на "лисиците"! В 87-а минута Лапорт свали с глава за своя съотборник и той отблизо я заби неспасяемо във вратата.