Манчестър Сити победи Брайтън в отложен мач от 31-вия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион "Етихад" приключи с победа с 3:1 за новите шампиони на Англия.

Точни в полза на победителите бяха Данило, Бернардо Силва и Фернандиньо. Почетното попадение за гостите отбеляза бившият футболист на Лестър - Леонардо Уйоа.

Брайтън си осигури оставането във Висшата лига и през следващия сезон след победата над Манчестър Юнайтед в предишния кръг.

Пеп Гуардиола пък призова играчите си на финални усилия преди края на сезона, като очевидно те се вслушаха в думите му.

Снимка 355505

"Гражданите" все още могат да счупят няколко рекорда преди края на кампанията, а тази вечер подобриха ново върхово постижение.

В 16-ата минута те излязоха напред в резултата, след като Сане проби, изведе Данило зад отбраната и бразилецът стреля в левия ъгъл за 1:0.

Снимка 355508

Само четири минути след това гостите изравниха, след грешка на Клаудио Браво, който позволи на Уйоа да засече с глава топката в мрежата за 1:1.

Снимка 355506

В 34-тата минута Бернардо Силва вкара исторически гол - 104-и за шампионите в Премиър лийг през този сезон. Сане проби отляво, след което центрира към далечната греда, където чакаше португалецът - 2:1. Фернандиньо направи 3:1 в 72-ата минута, отново след пас на Сане.

Така до края на сезона за Сити остава единствено въпросът ще успее ли да подобри всички възможни рекорди. Да му има проблемите на Пеп човек...