Манчестър Сити победи Бърнли с 4:1 в мач от третия кръг на ФА Къп, игран на "Етихад". Ашли Барнс откри за гостите в 25-ата минута. С два гола на Серхио Агуеро "гражданите" стигнаха до обрат (56,58). Лерой Сане покачи на 3:1 в 71-ата минута, а крайния резултат оформи Бернардо Силва в 82-ата минута.

Бърнли се възползва от груба грешка в отбраната на домакините в 25-ата минута, когато Джон Стоунс вместо да изчисти топката, изведе Ашли Барнс сам срещу Клаудио Браво и гостите излязоха напред в резултата.

Снимка 332511

Десет минути след подновяването на играта Сити изравни. Домакините получиха свободен удар фронтално на вратата на Поуп. Докато отбраната на Бърнли все още се организираше за статичното положение, Гюндоган изпълни по земя и изведе Агуро зад отбраната и аржентинецът не сбърка - 1:1.

Алексис Санчес в Манчестър Сити до няколко седмици?

Санчес в Сити до няколко седмици?

Травмата на Жезус ускорява сделката

Две минути по-късно отново Гюндоган изведе Агуеро, който финтира стража на "виненочервените" и направи пълен обрат.

Снимка 332510

В 63-ата минута Сане от няколко метра пропусна да направи преднината на своя тим по-голяма. Все пак германския национал се реваншира за пропуска си в 71-ата минута. Офанзивният футболист получи подаване от Давид Силва и от малък ъгъл направи резултата 3:1. Осем минути преди края на срещата Бернардо Силва оформи крайното 4:1.