Манчестър Сити не срещна затруднения при домакинството си на Кристъл Палас, в срещата между двата тима от Висшата лига.

Битката на стадион "Етихад" завърши при 5:0 за домакините. Точни в тяхна полза бяха Лирой Сане, Рахийм Стърлинг, вкарал на два пъти кълбото в мрежата на съперника, Агуеро и Делф.

Манчестър Сити бе абсолютен фаворит в мача и всичко друго освен домакинска победа щеше да е истинска изненада.

Снимка 314092

Футболистите на Пеп Гуардиола се намират в уникална форма и не спират да бележат и да побеждават с красива и резултатна игра. Статистиката на отбора за последните пет срещи е показателна - пет успеха с голова разлика 20:1.

Гостите от Палас до момента за пет мача от Висшата лига нямат точка и вкаран гол. Всичко това поставя бъдещето на новия мениджър на тима Рой Ходжсън под въпрос.

Снимка 314096

Резултатът на "Етихад" беше открит минута преди почивката, когато Сане най-после пречупи отбраната на съперниковия състав.

В рамките на 8 минути - между 51-ата и 59-ата пък Стърлинг се разписа на два пъти и заслужено увеличи преднината на домакините.

Крайното 5:0 оформиха Агуеро (79') и Делф (89'). До последния сигнал в срещата нови попадения не бяха реализирани, като по този начин "гражданите" запазват лидерската си позиция в подреждането. Палас категорично е на дъното.