Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 3:1 в полуфинален мач за Купата на Лигата, игран на Олд Трафорд. "Гражданите" доминираха в мача и вкараха три гола през първото полувреме. Юнайтед върна едно попадение чрез Рашфорд след почивката, когато играта на "червените дяволи" беше с една идея по-добра.

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити: Полуфинал за Купата на лигата

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 1:3, Рашфорд намали

Мачовете между тези отбори винаги предизвикват огромен интерес

Домакините започнаха много амбициозно, но стигнаха до два пробива на Рашфорд. След това "гражданите" взеха топката и не я дадоха до края на първото полувреме.

Бернардо Силва откри в 17-ата минута с хубав удар, като топката се отклони от горната греда. Рияд Марез заобиколи Де Хеа за 2:0 след извеждаща пас на Бернардо Силва 11 минути по-късно.

Снимка 460526

Андреас Перейра си вкара автогол в 39-ата минута. Де Хеа спаси удар на Де Бройне след страхотна контра на гостите, но топката се отклони от крака на бразилеца във вратата.

След почивката играта се отвори и имаше положения пред двете врати. Маркъс Рашфорд на скорост върна едно попадение в 69-ата минута.

До края темпото беше много високо. "Червените дяволи" поизравниха играта, но повече голове не бяха вкарани.

Реваншът е на 29 януари от 21:45 часа. Победителят от сблъсъка изглежда ясен.