Серхио Агуеро го изведе сам срещу вратаря на съперника и младокът не сгреши!

Окслейд-Чембърлейн сменя Салах.

45′

Играта е подновена.

45+10′

Първото полувреме предложи емоции от всякакъв характер на феновете по трибуните.

Домакините стартираха по-уверено, като владееха топката през по-голямата част от времето. Това обаче не им носеше нещо кой знае какво в предни позиции.

В същото време Ливърпул изглеждаше застрашително на контраатака, като действията на Мохамед Салах определено разстроиха представянето на бранителите в небесносини екипи по левия фланг на тяхната защита.

Десетките центрирания към Фирмино и Мане обаче не постигаха търсения ефект.

Така резултатът бе открит от "гражданите" след 25 минути игра, когато Кевин де Бройне асистира по уникален начин - през центъра - за Агуеро, който със самочувствие откри - 1:0.

В 37-ата минута дойде и ключовият момент в срещата, като директен червен картон получи Садио Мане. Нападателят на Ливърпул вдигна високо крака си при единоборство с вратаря на съперника Едерсон и го удари с бутоните в лицето.

Стражът бе откаран директно в болница, а Мане остави тима си с човек по-малко на терена.

В края на даденото от Джонатан Мос 8-минутно продължение, Габриел Жезус покачи на 2:0, като до голяма степен внесе спокойствие в редиците на състава си.

45+9′

Почивка.

45+6′

ГООООООООООООООООООООООЛ!

Попадение на Жезус и 2:0 за "гражданите"!

Този път засада няма, а асистенцията отново е на сметката на Де Бройне.

45+3′

Отменен гол на Габриел Жезус.

Нападателят е бил в засада.

Снимка 277717

45+1′

Едерсон е откаран директно в най-близката болница.

44′

Осем минути продължение на първата част.

Едерсон беше изнесен на носилка.

Не помаха дори с ръка към аплодиращите го фенове.

Снимка 311568

41′

Принудителна смяна!

Едерсон е заменен от Клаудио Браво.

37′

Червен картон за Садио Мане!!!

Нападателят вдигна високо десния си крак и изрита с бутоните в лицето вратаря на Сити!

Стражът остава цели две минути на земята и получава медицинска помощ на самия терен.

34′

Габриел Жезус се възползва от грешка в отбраната на съперника и проби в пеналта на Ливърпул.

Вместо да подава към оставените сами трима свои съотборници, той решава да стреля.

Без успех.

30′

Пробив на Салах и силен негов изстрел!

Стражът на Сити спасява!

29′

Джан стреля от статичното положение!

Далеч от истината...

28′

Фернандиньо фаулира Мане пред наказателното поле.

Жълт картон за футболиста на Сити.

25′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

Попадение на Серхио Агуеро!

Страхотна асистенция на Де Бройне и 1:0 за "гражданите"!

Снимка 287640

19′

Жълт картон за Александър-Арнолд.

18′

Шут на Емре Джан!

Едерсон лови.

15′

Прострелно центриране на Хендерсън!

Фирмино не засича топката по възможно най-добрия начин.

14′

Засада на Давид Силва.

Определено се старае той от началото на мача, но до момента усилията му не са възнаградени с определен резултат.

13′

Фернандиньо се опита да изненада Миньоле с изстрел от средна дистанция.

Вратарят на Ливърпул е на мястото си и реагира подобаващо.

7′

Пробив на Де Бройне завършва с далечен негов изстрел.

Нищо сериозно пред вратата на Ливърпул.

6′

Официално предупреждение за Отаменди.

5′

Доста напорист в изявите си на терена е Трент Александър-Арнолд.

Младата надежда на "червените" демонстрира самочувствие при почти всяко свое отиграване.

От фен на "червените" до звезда на Ливърпул

"Постигнах много, но мечтата ми е да бъда капитан на този велик клуб", коментира 18-годишният защитник

4′

Изстрел на Жезус с глава.

Кълбото минава встрани от целта.

2′

Любопитен опит за изстрел на Фирмино директно от ъглов удар.

Вратарят на съперника лови топката уверено.

1′

Фодън Соланке

Манчестър Сити приема Ливърпул в среща от 4-ия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Етихад" започва в 14:30 часа. Двата отбора имат сериозни апетити към челните места през новия сезон и ще ги гонят до последно.

Домакините ще бъдат за днешната среща без контузения Компани и без наказания Стърлинг, но Пеп Гуардиола ще успее да се справи и без двама от важните си играчи за днешния мач.

Пеп Гуардиола: Арсенал спря Алексис за нашия отбор

Гуардиола: Желая всичко най-добро на Алексис, Арсенал го спря за нашия отбор

"Не знам какво ще стане през зимата"

При гостите ситуацията с отсъстващите е малко по-напрегнaта и аут са Коутиньо, Клайн и Лалана, като първият не е контузен, но още не е в оптимална физическа подготовка да играе мачове.

И двата отбора стартираха сезона по идентичен начин - с по 2 победи и 1 равенство.

"Гражданите" са загубили само една от последните си 8 срещи във Висшата лига срещу "червените", като статистиката от останалите мачове показва превъзходство на тима - 4 победи и 3 ремита.

Ливърпул няма да използва Коутиньо срещу Манчестър Сити

Коутиньо пропуска и дербито срещу Манчестър Сити

Решението е на Юрген Клоп

Освен това отборът на Гуардиола е загубил само един от последните си 23 мача във Висшата лига на своя "Етихад", така че определено днес има малко по-големи шансове за успех.