Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в отложена среща от Висшата лига. Битката на стадион "Етихад" завърши така, както и започна - при резултат 0:0.

Повече за този развой на срещата определено могат да съжаляват домакините, които завършиха с 20 изстрела по посока вратата на съперника, половината от които намериха целта, но не я поразиха.

Най-голям длъжник за "гражданите" беше Серхио Агуеро, на чиято сметка бяха половината от въпросните пропуски.

Снимка 290815

"Червените дяволи" завършиха мача в намален състав, след като само за минута Маруан Фелайни си изпроси два последователни жълти картона.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си всичко, случило се на терена днес:

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед

Сблъсък на футболни титани

Първото полувреме премина при териториално надмощие на домакините, които владееха топката през 65% от времето.

Така или иначе обаче това не водеше задължително до сериозни пропуски за тима в полето на Де Хеа.

Напротив. В началото гостите стигнаха до два последователни ъглови удара и единствено добрите намеси на Коларов и Туре не позволиха на по-високите състезатели в червени екипи да обсипят Браво с изстрели.

Снимка 290822

Сити владееше топката спокойно, действията на футболистите на състава бяха премери и изчистени от каквито и да било грешни движения и ненужни емоции.

Младостта на Рашфорд определено създаваше проблеми на защитниците на Сити, но и самият той не успя да си спечели чисто голово положение.

Най-сериозната опасност през първата част създадоха "гражданите", които стигнаха до удар на Агуеро в гредата, но не и до отбелязване на откриващо попадение.

Снимка 290813

Играта бе сравнително "чиста", като единствено Фернандиньо сякаш не бе разбрал, че "дерби" не задължително е съпътствано от "грубо" и "остро". Именно такива бяха влизанията му в краката на състезателите на съперника, основно Мхитарян, но до сериозен фаул не се стигна.

Попадения също не бяха отбелязани, като предвид 5-те си изстрела по посока вратата на Юнайтед, най-много за това можеше да съжалява Серхио Агуеро.

През вторите 45 минути ситуацията на терена стана дори още по-нетипична и натрапчива с явната си насока, която не се промени до последния съдийски сигнал - атака за Сити, изстрел, топката е избита. И отново, и отново.

Снимка 290816

Моуриньо сякаш нямаше нищо против този развой на срещата, като по всичко личеше, че очаква контраатака на тима му да реши всичко в нея или пък просто двубоят да завърши наравно.

Снимка 290798

Така и стана и колкото и да не се понрави това основно на Серхио Агуеро, голове не паднаха и съставите си поделиха по една точка.

Днешният мач бе от изключително важно значение и за двата тима. При успех на "червените дяволи" те щяха да изместят своя противник от мястото му в челната четворка и можеха да го изхвърлят окончателно от първите четири и да го лишат от участие в Шампионската лига.

Снимка 290806

Предимството на домакините обаче бе, че Юнайтед имаше изключително много кадрови проблеми в днешната среща и беше без контузените Смолинг, Джоунс, Мата, Рохо, Ибрахимович и Погба.

Жозе Моуриньо: Гордея се с играчите ми, сами избраха да тренират повече

Моуриньо: Гордея се с играчите ми, сами избраха да тренират повече

Тази вечер Манчестър Юнайтед гостува на "Етихад"

Домакините от своя страна не можеха да разчитат на Силва и Гюндоган.

Последният път, когато тези два тима се срещнаха в четвъртък, в мач от Висшата лига, бе през 1991 година, когато Юнайтед постигна разгромна победа с 5:0, след хеттрик на Канчеласкис.

Моуриньо не е успял да спечели нито една от последните си пет срещи срещу този противник на ниво Висша лига и има 3 ремита и 2 загуби срещу "гражданите".

Преди дербито на Манчестър: Гуардиола може да "счупи" 17-годишен рекорд на Моуриньо!

Тази вечер Сити приема Юнайтед на "Етихад"

Тази негативна серия за него идва, след като преди това спечели шест поредни срещи с "гражданите" между декември 2005 година и февруари 2014 година.

Освен това статистиката показва сериозно предимство за Гуардиола в срещите между двамата. Пеп има 8 успеха срещу Моу и едва 4 загуби, а ремитата между двамата са 7 на брой.

Пол Погба пропуска голямото дерби срещу Сити

Признанието дойде от Жозе Моуриньо

Сити прави много слаб сезон и няма шанс за нито един трофей. Гостите пък имат ясната идея да гонят Шампионската лига чрез спечелване на трофея в Лига Европа, което ще бъде доста по-лесна задача за тях, особено като се има на предвид, че вече са на 1/2-финал.