Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:

Марез влиза на мястото на Де Бройне.

85′

Гензуди сбърка в центъра на терена, Жезус отне топката и напредна, но нанесе слаб удар, който не затрудни Лено.

83′

Ново спасяване на Лено. Германският страж се намеси при удар на Давид Силва от далечна дистанция.

81′

Жезуз заменя Агуеро.

Снимка 404261

79′

Мавропанос влиза на мястото на Мустафи.

76′

Удар на Де Бройне от пряк свободен удар бе избит от защитата на лондончани. Топката стигна до Агуеро, който стреля силно, но Лено успя да спаси.

68′

Бернардо Силва нанесе слаб удар, който не затрудно Лено.

Снимка 404258

66′

Иуоби е заменен от Рамзи.

66′

Суарес влиза на мястото на Колашинац.

65′

Жълт картон за Гюндоган.

61′

ГООООООЛ ЗА СИТИ!!!! Хеттрик на Агуеро! Рахийм Стърлинг проби отляво и центрира остро в наказателното поле. Лено успя да докосне топката, но кълбото бе засечено във вратата от аржентинския нападател, който игра с ръка, но съдията не видя това.

53′

Удар от границата на наказателното поле на Де Бройне бе избит от Лено, след което топката попадна в Бернардо Силва, но той бе в засада.

52′

Многоходова атака на Сити отдясно. Бернардо Силва подаде към Давид Силва. Испанецът опита удар извън наказателното поле, който затрудни Лено и вратарят първоначално не успя да улови топката, но след това се справи със ситуацията.

Снимка 404257

48′

Удар на Бернардо Силва минава високо над вратата.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първото полувреме.

45+1′

Бернардо Силва овладя топката отдясно и подаде към Де Бройне. Белгиецът се обърна и опита удар, който премина покрай лявата греда, а Стърлинг бе много близо да засече кълбото във вратата.

Снимка 404256

44′

ГОООООЛ ЗА СИТИ!!! Стърлинг получи топката отляво и върна към центъра за Гюндоган. Германският халф прехвърли отбраната на гостите за Стърлинг, който с успореден пас намери Агуеро, а той се разписа на празна врата за 2:1.

39′

Едерсон изби удар на Колашинац, а след това играч на домакините блокира шут на Торейра.

38′

Играта се води предимно в центъра, без опасности пред една от двете врати.

26′

Колашинац получи топката отляво и опита удар от малък ъгъл, но прати топката покрай вратата.

Снимка 404254

18′

Уокър центрира в наказателното поле, Стърлинг свали топката за Отаменди, който нанесе слаб удар и не затрудни Лено.

11′

ГОООООООЛ ЗА АРСЕНАЛ!!!! Лоран Косчелни бе точен. Начо Монреал продължи топката към далечната греда след центриране от корнер, където френският защитник бе оставен непокрит и с глава вкара за 1:1.

9′

Гол на Лапорт е отменен заради засада. Французинът се разписа с глава след центриране на Де Бройне от пряк свободен удар, но бе зад гърба на последния защитник на "топчиите"

2′

ГОООООЛ ЗА СИТИ!!!! Серхио Агуеро е точен. "Гражданите" организираха опасна атака отляво, Силва нахлу отляво в наказателното поле, защитата на Арсенал обаче не успя да изчисти добре топката. Последва ново центриране отляво на Лапорт за Агуеро, който с глава не остави шансове на Лено.

1′

5. Стоунс 22. Суарес

Манчестър Сити приема Арсенал в дербито на 25-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на "Етихад" започва днес от 18:30 часа.

"Гражданите" отстъпиха с 1:2 на Нюкасъл в миналия кръг и са длъжни да стигнат до трите точки срещу "топчиите", за да запазят шансове за титлата.

Манчестър Сити привлече Анте Палаверса от Хайдук (Сплит)

Ман Сити привлече хърватски талант

Анте Палаверса веднага бе даден под наем

Пеп Гуардиола няма да може да разчита на Венсан Компани и Клаудио Браво, които са с травми. Сити се представя на ниво като домакин, като е с 4 победни от последните 5 мача.

Арсенал заема 5-о място и ще търси поне точка в днешното си гостуване, защото целта пред отбора е място в Топ 4. Лондончани имат доста кадрови проблеми - аут са Сократис, Белерин, Холдинг и Уелбек. Новото попълнение Денис Суарес може да дебютира днес.

Маурисио Почетино: Арсенал? Никога!