Манчестър Сити се наложи над Арсенал с 1:0 на "Етихад" и се класира за осминафиналите на ФА Къп. Единственото попадение в мача реализира Нейтън Аке в 64-ата минута.

Двубоят не зарадва феновете с много положения, но в крайна сметка "гражданите" нанесоха удар над лидера във Висшата лига.

Пет звезди на Манчестър Сити вдигнаха ръце от Гуардиола, напускат "гражданите" през лятото

Това гласят последните информации от Острова

Микел Артета направи доста промени в състава си и особено през първото полувреме отборът му се представи доста добре, така че това е окуражително за него и "артилеристите", за които отпадането със сигурност не е фатално и тяхната основна цел си остава триумф в шампионата.

Двата тима ще изиграят отложения си мач за първенство след около 2 седмици.

Снимка 604158

За момчетата на Гуардиола и Артета предстоят нови битки във Висшата лига - Сити има тежко гостуване на Тотнъм, а Арсенал ще има визита в Ливърпул, където ще се изправи срещу местния тим на Евертън.

Манчестър Сити - Арсенал 1:0