Фаворитът за титлата в Англия - Манчестър Сити направи грешна стъпка в двубоя си от III кръг в турнира за ФА Къп. „Гражданите" не успяха да се справят като гост срещу втородивизионния Блекбърн, като срещата завърши наравно 1:1. Това означава, че ще има преиграване, което ще се проведе на „Етихад" в Манчестър.

Иначе момчетата на Мануел Пелегрини поведоха в резултата в последните секунди на първата част, когато се разписа Алваро Негредо. Испанският нападател бе освен непокрит след центриране от корнер и от 2-3 метра вкара топката зад Пол Робинсън. При попадението обаче останаха сериозни съмнения за засада.

Също след статично положение падна и попадението за Блекбърн. То дойде в 55-ата минута след последователни грешки на Лескът и Пантилимон. Автор на гола за домакините стана Скот Дан.

До края на двубоя мачът бе много отворен, като и двата тима търсеха победата. По-настоятелни бяха гостите от Сити, но на няколко пъти бившият английски национал Пол Робинсън спаси сигурни попадения, отразявайки опасни удари на Джеко, Милнър и Хесус Навас.