Манчестър Сити се върна на върха в класирането на Висшата лига, след като победи с минималното 1:0 като гост Астън Вила. В герой за „гражданите" се превърна централният защитник Джулиън Лескът, който вкара скъпоценния гол в началото на второто полувреме.

Като цяло Сити контролираха двубоя и заслужиха трите точки, които обаче можеха и да им се изплъзнат, ако не беше уникалняи рефлекс на Джо Харт, който спаси сигурен гол в продължението на двубоя.

Капитанът на националния отбор на България Стилиян Петров остана на терена през всичките 90 минути. Така след срещите от 25-ия кръг Манчестър Сити събра на сметката си 60 точки и отново е сам на върха. Втори с 2 точки по-малко е градският съперник от Юнайтед.

Още от първата минута гостите от Манчестър взеха инициативата и наложиха териториален натиск. За жалост на Роберто Манчини обаче домакините се бяха групирали отлично и не допускаха по никакъв начин опасности пред вратата си.

Единственото по-сериозно положение за първата част дойде след далеч удар на Адам Джонсън, който се отби в страничната греда. На няколко пъти Серхио Агуеро се справи добре с пазачите си, но ударите на аржентинеца така и не уцелваха очертанията на вратата.

Картината на терена не се промени особено и след почивката. С тази разлика, че по-агресивната игра на „гражданите" даде резултат. В 63-ата минута, след центриране от корнер Гарет Бари свали топката към Лескът, който от 3-4 метра с удар от въздуха не остави шанс на Гивън - 0:1. Любопитното е, че това бе 20-то попадение за бранителя във Висшата лига.

Мениджърът на домакините Алекс МакЛийш реагира на секундата и пусна в игра Н'Зогбия и Айрланд, които чувствително раздвижиха играта на своя отбор.

Чак в 87-ата минута домакините създадоха реално голово положение. То дойде след центриране от корнер и удар с глава на Карлос Куелар. Топката обаче излезе на около метър в аут. Буквално в последната минута дойде и спасяването на мача. Отново след корнер Дарън Бент отклони опасно топката, но Харт с една ръка отново каза „не" и спаси трите точки за своя тим.

АСТЪН ВИЛА - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:1

0:1 Лескът (63')

АСТЪН ВИЛА: Гивън, Хътън, Дън (90' Бейкър), Колинс, Куелар, Олбрайтън (78' Айрланд), Петров, Гарднър, Бент, Хески (69' Н'Зогбия), Кийн

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Сабалета, Компани, Лескът, Коларов, Милнър, Бари, Джонсън (84' Насри), Силва (90' Ричардс), Де Йонг, Агуеро (89' Джеко)

Гл. съдия: Оливър

Стадион: „Вила Парк"