Манчестър Сити продължава напред в турнира за Купата на Англия, след като в двубой от IV-ия кръг победи с 1:0 като гост коравия тим на Стоук Сити. Единственото попадение в срещата падна чак в 85-ата минута и бе дело на Пабло Сабалета. Бранителят се включи отлично при една атака и след рикошет топката попадна точно на крака му. От границата на малкия пеналт Сабалета нямаше как да сгреши и разпечата пазената от Сьоренсен врата.

Като цяло Манчестър Сити бе по-агресивният тим и заслужи продължаването си напред в турнира. „Гражданите" създадоха повече положения от отбора на Стоук, който видимо играеше за нулево реми. През първото полувреме удар на Давид Силва се отби в страничната греда, а неудачни удари от изгодни позиции отправиха Гарет Бари и Джеймс Милнър.

В 27-ата минута пък след удар на Шоукрос топката влезе в мрежата на гостите, но попадението бе правилно отменено заради засада.

Лошата новина за Роберто Манчини е свързана с травмата на Винсен Компани. Капитанът на „гражданите" напусна терена в 33-ата минута накуцвайки, а цели 6 минути Роберто Манчини и помощникът му се колебаеха кого да пуснат на негово място.

И в този мач в игра за Манчестър Сити не се появи Марио Балотели, който дори не бе записан сред резервите. Неяснотата около скандалния нападател продължава, а шансовете му за трансфер се увеличават.

СТОУК СИТИ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:1

0:1 Сабалета (85')

СТОУК СИТИ: Сьоренсен, Хут, Шоукрос, Уилкинсън (73' Уайтхед), Шотън, Нзонзи, Кайтли (66' Джером), Етерингтън, Джоунс (73' Крауч), Уолтърс

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Пантилимон, Компани (39' Клиши), Сабалета, Лескът, Коларов (63' Агуеро), Милнър, Гарсия, Бари, Силва, Джеко, Тевес (86' Родуел)

Главен съдия: Хауърд Уеб