Манчестър Сити и Стоук Сити не успяха да се победят в мача си за Купата на Англия. Двата отбора завършиха наравно 1:1, като по този начин си осигуриха преиграване на двубоя от 5-ия кръг на турнира.

Шон-Райт Филипс изведе "гражданите" напред в резултата в 11-ата минута, след като наказа комична грешка в отбраната на гостите. След почивката Стоук изравни след "фирмен" гол. Рори Делап хвърли поредния си безумен тъч, Рикардо Фулър се пребори с бранителите на Сити и изравни - 1:1.

В последните минути момчетата на Роберто Манчини наложиха натиск, но Гарет Бари и Роке Санта Крус се отличиха с пропуски. Българският национал Мартин Петров започна в стартовия състав на "гражданите", като остана на терена до 62-ата минута.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - СТОУК СИТИ 1:1
1:0 Райт-Филипс (11')
1:1 Фулър (57')

Манчестър Сити: Гивън, Сабалета, Туре, Лескът, Бридж, Райт-Филипс, Бари, Де Йонг, Айрлънд (Виейра 72'), Адебайор, Петров (Санта Крус 62')

Стоук Сити: Сьоренсен, Уилкинсън (Колинс 55'), Хут, Шоукрос, Хигинботам, Етерингтън (Лоурънс 14' Делап 45'), Диао, Уилън, Санлъ, Сидибе, Фулър.

Съдия: Марк Клатенбърг
Стадион: "Сити ъф Манчестър", 28 019 зрители