Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед направи сериозна крачка към защита на титлата си.

В пореден мач от 32-ия кръг на Премиърлийг, "червените дяволи" победиха като гост Съндърланд с 2:1.

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов започна срещата като титуляр и остана на терена до 75-ата минута, когато бе заменен от Федерико Мачеда.

Именно италианецът се превърна в герой за Юнайтед във втори пореден мач от първенството, след като реализира победния гол секунди след влизането си в игра.

Майкъл Карик шутира от около 20 метра, Мачеда подложи крака си и прати топката в мрежата на Гордън за крайното 2:1.

Пол Скоулс откри резултата в мача в 19-ата минута, след като засече с глава центриране на Рууни. В началото на втората част Джоунс възстанови статуквото, отбелязвайки също с глава.

Последва натиск на Юнайтед, който даде резултат с попаднието на Мачеда в 76-ата минута.

Благодарение на успеха Юнайтед събра 71 точки и се върна на първото място в Премиърлийг. "Червенитя дяволи" имат точка аванс пред Ливърпул, но и мач по-малко. На трето място в класирането е Челси със 67 точки.

СЪНДЪРЛАНД - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2

0:1 Скоулс (19')
1:1 Джоунс (56')
1:2 Македа (76')

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

СЪНДЪРЛАНД: Гордън, Бардсли, Фърдинанд, Дейвънпорт (МакШейн 73'), Колинс, Едурдс, Лийдбитър, Тайнио, Рийд, Сисе, Джоунс

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Фостър, Невил, Евънс, Видич, О'Шей, Парк (Роналдо 69'), Карик, Скоулс, Рууни, Бербатов (Мачеда 76'), Тевес