Евертън се спаси в последните минути от поредния си провал в Коледно-новогодишния период в Англия. След четирите поредни загуби в Премиършип, "карамелите" бяха на крачка и от отпадане за ФА Къп срещу Уест Хем още в 3-ия кръг. Те обаче се добраха до равенство 1:1 след гол в последната минута на Ромелу Лукаку.

Иначе мачът не предложи много емоции в началото. Тогава двата тима опитваха предимно далечни удари, като близо до попадението беше Ромелу Лукаку за домакините, но вратарят на "чуковете" се справи. Морган Амалфатино имаше най-хубавите възможности за гостите, но беше спрян от стража Жоел Роблес.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство, а "карамелите" можеха повече да съжаляват, че не откриха резултата. През втората част Уест Хем започна по-активно и имаше повече шансове след подновяването на играта.

След няколко отбивания на Роблес, в крайна сметка се стигна до 56-та минута, когато "чуковете" поведоха. Тогава след центриране от корнер защитата на домакините остави непокрит на близката греда Джеймс Колинс, който с глава вкара за 1:0.

След това Евертън се хвърли да изравнява, но Лукаку и Стивън Нейсмит не бяха точни. Контрите на лондончани бяха почти смъртоносни, но до ново попадение така и не стигнаха. Домакините се хвърлиха бясно напред и в 90-та минута грешка в защитата на Уест Хем позволи на Брайън Овиедо да пробие отляво и да пусне на белгиеца на 8-9 метра от голлинията. Лукаку с мощен шут прониза вратаря на лондончани и направи 1:1.

Така след 10 дни ще има преиграване. С този гол Евертън, поне засега, се спаси от първо отпадане в третия кръг от 2008 г. насам. Уест Хем пък не е прескачал въпросния кръг от 2011 г.

В другия мач от вчера също беше постигнато равенство. Скънторп Юнайтед и Честърфийлд завършиха 2:2 и също ще преиграват след 10 дни.