В отложен двубой от 18-ия кръг на Висшата лига, Лийдс победи госта си Саутхемптън.

Домакините се наложиха с 3:0. Автор на първото попадение в срещата стана водещият реализатор на тима Патрик Бамфорд. 2:0 направи Стюарт Далас в 78-ата минута, а крайният резултат беше оформен от Рафиня, малко преди края на двубоя.

Арсен Венгер: Не мисля, че Челси са толкова добри, колкото всички твърдят

"Нямам нищо против Тухел, но моето мнение е, че нещата малко се преиначават"

Гостите останаха крайно недоволни от работата на главния съдия Андре Маринър, който първо даде дузпа в тяхна полза, след това я отмени, а в последствие не зачете и попадение на състава.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като през първото със сигурност "светците" имаха повече възможности да застрашат вратата на съперника, но им липсваше късмет.

В ситуацията с отменената дузпа в полза на Саутхемптън, главният съдия първо посочи бялата точка, но получи сигнал от колегите си, обгрижващи ВАР системата.

Снимка 520121

Източник: Twitter

Наложи се допълнително разглеждане на случилото се от рефера, който отмени отсъждането си и дузпа нямаше.

Всички от щаба на гостите изразиха недоволството си, което стана още по-бурно, когато беше отменено и попадение в полза на тима. Това се случи не заради засада, а тъй като Маринър все още не беше дал сигнал за изпълнението на статичното положение, след което се стигна и до пращането на кълбото в мрежата.

Рио Фърдинанд намери сходства между Томас Тухел и сър Алекс Фъргюсън

Фърдинанд намери сходства между Тухел и сър Алекс

"Фъргюсън "набиваше канчетата" на най-опитните"

Вторите 45 минути бяха почти изцяло в полза на домакините, които промениха коренно представянето си и с техничен гол на Бамфорд две минути след паузата спечелиха трите точки.

Снимка 520122

Самият Бамфорд се оказа и герой в защита, като малко преди края на мача изби удар от голлинията на тима си.

В 78-ата минута Далас получи подаване на границата на наказателното поле и с мощен изстрел покачи на 2:0.

Крайното 3:0 оформи Рафиня, който порази целта с чудесно изпълнение на свободен удар, шест минути преди последния сигнал в мача.

Във временното класиране домакините се намират на 10-та позиция, с актив от тридесет и пет точки, докато гостите са с точно 30 на сметката си.