Арсенал се измъкна на косъм от грандиозен резил срещу Лийдс. Възпитаниците на Арсен Венгер стигнаха до 1:1 при домакинството си на тима от Чемпиъншип и по този начин ще се наложи да има преиграване на "Елънд Роуд" след десетина дни.

Като цяло, Арсенал започна отпуснато мача и трудно стигаше до голови ситуации, макар че като цяло държеше инициативата в двубоя. Все пак, най-близо до попадение за домакините бяха Андрей Аршавин и Николас Бендтнер, но пропуснаха.

В началото на втората част гостите от Лийдс натиснаха малко съперника си и успяха да създадат няколко добри ситуации за гол. При едно от тях Лийдс успя да поведе. Младият Денилсон събори Градел и се стигна до дузпа в 54-ата минута. Робърт Снодграс бе безпогрешен от бялата точка и изведе Лийдс напред в резултата.

Този гол накара домакините да заиграят по-активно и да потърсят изравняването. Все пак, чрез Бекио и Сондграс гостите изпуснаха отлични възможности да решат срещата. Фабрегас и Уолкът пък бяха най-близо до гол за Арсенал .

Именно те донесоха и равенството на "Топчиите". В доста спорна ситуации Уолкът бе дръпнат леко от бранител на Лийдс, след което последва дузпа. Само минута по-рано отново имаше ситуации за 11-метров наказателен удар за Арсенал, но тогава той не бе отсъден, а бе вдигната засада.

При изпълнението Сеск Фабрегас стреля много хладнокръвно точно в центъра на вратата и докара нещата до преиграване на срещата - 1:1. Уолкът успя да направи още един сериозен пропуск, но в крайна сметка срещата завърши при този резултат.

АРСЕНАЛ - ЛИЙДС ЮНАЙТЕД 1:1
0:1 - Снодграс (54-д.),  1:1 - Фабрегас (90-д.)