Лийдс и Фулъм впечатлиха с представянето си в срещата помежду си от втория кръг на Висшата лига.

Двата тима си отбелязаха общо 7 попадения, като в крайна сметка домакините се наложиха с 4:3.

Нищо не предвещаваше чак толкова драматична развръзка на сблъсъка, като състезателите в бели екипи водеха с три гола и владееха случващото се на терена.

Снимка 496899

Източник: Twitter

Още в 5-ата минута на двубоя Елдер Коща даде преднина на Лийдс, като се разписа при добре изградена атака за тима си.

В 34-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Александър Митрович, който не сгреши и върна интригата в срещата.

Снимка 496896

Четири минути преди паузата Матеуш Клих, също с точно изпълнение от 11-метров наказателен удар, възстанови преднината на Лийдс.

Само 5 минути след подновяването на играта Патрик Бамфорд разстреля стража на Фулъм и увеличи предимството за тима си до 3:1.

Второто попадение на Елдер Коща стана факт в 56-ата минута, като изглеждаше сякаш това 4:1 няма как да бъде преодоляно от съперника.

Снимка 496897

Футболистите на Фулъм обаче вдигнаха неимоверно оборотите и Боби Де Кордова-Рийд се разписа за 4:2 в 62-ата минута, а само 5 след това, при центриране отдясно по нападението на състава си, Митрович надскочи бранителите над себе си и се разписа с глава за 4:3.

Тук вратарят не се намеси добре, като очевидно светещото в очите му слънце затрудни коректната му намеса.

Снимка 496901

Нова промяна в резултата нямаше и така, макар и неочаквано трудно, Лийдс стигна до първата си победа за сезона.