Отборът на Ливърпул откри 2012-та година с категоричен успех с 3:0 над Съндърланд в двубой от 21-вия кръг на Висшата лига.

С два попадения на Луис Суарес и един гол на Рахим Стърлинг, "червените" си осигуриха ценни три точки и запазиха шансовете си дори за място в четворката.

Ливърпул разполага с 31 пункта и заема 8-ма позиция във временото класиране, като се намира на 7 точки от четвъртото място, където в момента е Челси.

Класическата победа пък бе най-малкото, с което "черните котки" си тръгнаха от "Анфийлд" тази вечер. Домакините изиграха страхотен двубой и можеха да стигнат до далечен по разгромен резултат, ако не бяха направили куп пропуски пред Миноле.

В 19-ата минута младият Стърлинг получи пас от Суарес и с изключителен финес и спокойствие прехвърли Миноле за 1:0. Второто попадение падна в 26-ата и бе дело на самия Суарес. Уругваецът завърши сам отлична атака, мушвайки топката покрай Миноле с техничен фалц.

След почивката Суарес добави още едно попадение в самото начало. В 53-ата минута той получи уникален пас от Джерард и без проблем покачи на 3:0. До края на двубоя на терена имаше един отбор, а два гола на домакините дори бяха отменени заради засади.

Другият отбор от града на "Бийтълс" Евертън също откри годината с ценен успех при гостуването си на Нюкасъл. Футболистите на Дейвид Мойс затвърдиха отличните впечатления от началото на сезона и стигнаха до обрат и победа с 2:1.

Папис Сисе откри за "свраките" още във втората минута, но Бейнс изравни малко преди почивката, а Аничебе донесе успеха с втори гол през втората част.

В класирането Евертън изпревари Арсенал и заема пета позиция с 36 точки - на две пред "артилеристите", но с мач повече от тях. Нюкасъл е 15-ти с 20 пункта след третата си поредна загуба, а Съндърланд е позиция над тях с два пункта повече.

Ливърпул - Съндърланд 3:0

1:0 - Стърлинг (19')
2:0 - Суарес (26')
3:0 - Суарес (53')

Ливърпул: Рейна, Уисдъм, Шкъртел (74' - Карагър), Агер, Джонсън, Лукас (55' - Алън), Хендерсън (67' - Сусо), Джерард, Даунинг, Суарес, Стърлинг

Съндърланд: Миноле, Колбек, Килгалън, Куеяр, Роуз (74 - Вон), Джонсън, Гарднър, Ларсон, МакКлейн, Сесеньон (46 - Кембъл), Флетчър