Ливърпул победи Уест Хем с 2:1 като гост в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига. Головете за "червените" отбелязаха Дирк Кайт и Питър Крауч в началото на второто полувреме, а Кепа намали за домакините 13 минути преди края.

С успеха мърсисайдци запазиха третото място в класирането, като намалиха разликата до втория Челси на две точки. "Сините" обаче имат мач по-малко и утре посрещат Блекбърн на "Стамфорд Бридж". Поражението оставя Уест Хем на 18-то място с 20 точки.

В същото време Шефилд Юнайтед направи поредна решителна крачка към оцеляване във висшата лига, след като надделя над Фулъм с 2:1 като домакин. Попаданията за "остриетата" отбелязаха Стед и Тонг още през първото полувреме. Трите точки отдалечиха домакините на 7 от зоната на изпадащите.

Междувременно Рединг продължава да се представя впечатляващо в дебютния си сезон в Премиършип след победа с 3:2 над закъсалия Уигън като домакин. За отбора на Пол Джуъл това бе осмо поредно поражение.

В последната среща от вечерта Портсмут и Мидълзбро не успяха да излъчат победител и завършиха 0:0 на терена на Помпи "Фратън Парк".