Ливърпул успя да вдигне глава и да се върне на победния път. Момчетата на подложения на изключителен натиск Рой Ходжсън съумяха да се справят с изключително коварния тим на Болтън с 2:1 у дома на „Анфийлд". Мартин Петров влезе като резерва за гостите през втората част, но така и не се запомни с нещо сериозно.

Началото на мача бе по-силно за Ливърпул. В 18-ата минута след многоходова атака на Ливърпул топката стигна до Торес, испанският национал прехвърли към Макси Родригес, но ударът му бе избит от голлинията. В 22-ата минута пък много опасен удар на Кевин Дейвис от пряк свободен удар мина на сантиметри от страничния стълб на вратата на Рейна.

В 32-ата минута пък удар на Макси с глава се отби от горния страничен стълб на вратата на Болтън. В 43-ата минута Болтън откри резултата. Тейлър центрира отлично от фаул в наказателното поле, където Дейвис се извиси и с глава откри резултата.

В началото на втората част Ливърпул започна по-добре. След няколко силни атаки домакините в крайна сметка успяха да изравнят резултата. В 49-ата минута Н'Гог подаде добре с гърди към Джерард, който с едно докосване прати топката към Торес и испанецът с удар от воле изравни резултата - 1:1.
В 66-ата минута Матю Тейлър се измъкна добре и шутира силно, но покрай вратата.

Последваха още няколко много големи пропуска на възпитаниците на Рой Ходжсън. Близо до гол бяха Глен Джонсън, Стивън Джерард и отново Фернандо Торес. След това и Болтън имаше добра възможност чрез Тейлър и влезлият като резерва Мартин Петров.

Все пак, макар и доста драматично, Ливърпул стигна до победата в добавеното време. Джерард центрира отлично, топката бе подадена към Джо Коул и той вкара, макар да останаха съмнения за засада на играча. За повече пък време нямаше и така Ливърпул съумя да спечели.

ЛИВЪРПУЛ - БОЛТЪН - 2:1
0:1 Дейвис (43), 1:1 Торес (49), 2:1 Джо Коул (90)