Отборът на Ливърпул се отдалечава все повече от голямата си мечта. Селекцията на Юрген Клоп допусна втора поредна грешка в борбата си за първото място. Мърсисайдци отново бяха замесени в голов трилър, като този път извъртяха 2:2 при домакинството си на Уест Хям. По този начин "червените" вече са на шест точки от временния лидер Челси.

Всичко започна отлично за гранда, който поведе след ранен гол на Лалана. Последва пълен обрат за гостите, а в крайна сметка точката бе спечелена, след като Ориги се разписа веднага след почивката.

Снимка 267587

Точката помогна на Уест Хям да се измъкне от зоната на изпадащите. Славен Билич и компания вече са 17-ти с 13 пункта.

Началото на срещата бе повече от страхотно за домакините, които поведоха в резултата след само 4 минути футбол. Саидо Мане се възползва от своята бързина и с лекота спечели топката на крилото. Последва негово центриране, което подмина Ориги, но попадна в краката на Лалана, който с елегантно завъртане не остави шанс на "чуковете".

Отговорът на Уест Хям не закъсня. В 7-ата минута Деян Ловрен подцени една ситуация и подари топката на Михаил Антонио. Ударът на нападателя обаче като по чудо не посети мрежата на Кариус.

Снимка 267588

Актуалната френска звезда - Димитри Пайет напомни за себе си в 27-ата минута, когато съумя да реализира равенството след негово великолепно изпълнение от пряк свободен удар. Вина за попадението донякъде носеше и стражът на Ливърпул.

Грешките в отбраната на мърсисайдци отново продължиха и в 38-ата минута вече нямаше прошка. Този път Матип действа неориентирано и за Анотнио беше достатъчно да чукне топката покрай опиталия се да го спре Кариус.

По подобие на първата част, домакините отбелязаха гол още в началото. Саидо Мане се пребори с двама бранители на Уест Хям, след което центрира за Ориги. Дарън Рандолф се намеси левашки и изпусна топката точно пред краката на белгийския национал, за който остана най-лесното - да се разпише за 2:2.

Снимка 267589

Пълният обрат можеше да бъде факт в 67-ата минута, когато Джордън Хендерсън опита да отбележи гол-близнак като изпълнението му срещу Челси. Този път обаче Рандолф беше на мястото си и отрази феноменално с една ръка.

ЛИВЪРПУЛ - УЕСТ ХЯМ 2:2

1:0 Лалана (4"), 1:1 Пайет (27"), 1:2 Антонио (38"), 2:2 Ориги (48")

СТАДИОН: "Анфийлд"

СЪДИЯ: Марк Клатенбърг

ЛИВЪРПУЛ: Кариус, Клайн, Матип, Ловрен, Милнър, Лалана, Хендерсън, Вайналдум, Мане, Ориги, Фирмино (резерви: Миньоле, Морено, Клаван, Лейва, Еярия, Уудбърн, Александър-Арнолд)

УЕСТЯ ХЯМ: Рандолф, Нордвайт, Рийд, Огбона, Кресуел, Ноубъл, Обианг, Антонио, Ланзини, Пайе, Аю (резерви: Адриан, Керъл, Флетчър, Фернандес, Кина, Брауни, Пике)