Ливърпул победи Челси с 5:3 в спиращ дъха мач от предпоследния кръг на Висшата лига. След срещата "червените" получиха титлата във Висшата лига.

Резултатът на "Анфийлд" откри Наби Кейта в 23-ата минута. В 36-ата минута Трент Александър-Арнолд удвои. В 43-ата минута Жоржиньо Вайналдум направи преднината на "червените" класическа. В края на полувремето Оливие Жиру намали. В 55-ата минута Роберто Фирмино вкара четвърти гол за домакините. "Сините" се върнаха в мача след две попадения на Тами Ейбрахам (61) и Кристиян Пулишич (73). Крайният резултат оформи Алекс Окслейд-Чембърлейн в 84-ата минута.

Ливърпул събра 96 точки след успеха. Челси остава на четвърта позиция с 63 точки и не трябва да губи в последния кръг от Уулвърхемптън, за да играе в Шампионската лига през следващия сезон.

Клоп е одобрил трансфер на Тиаго в Ливърпул

Халфът иска да напусне Байерн

Ливърпул започна да налага волята си от началото на мача и в 23-ата минута поведе. Кейта отне топката от Вилиан, напредна с топката и изстреля истински снаряд от около 22 метра. Топката се удари в горната греда, след което влезе във вратата на Кепа за 1:0.

В 38-ата минута Александър-Арнолд изпълни по блестящ начин пряк свободен удар, удвоявайки аванса на домакините. При изпълнението вратарят на "сините" изобщо не реагира.

Снимка 489138

Пет минути след това Ливърпул стигна до трети гол. Александър-Арнолд центрира, защитник опита да изчисти топката, но кълбото срещна тялото на Жоржиньо. Вайналдум опита удар от въздуха, който влезе във вратата за 3:0.

В добавеното време Оливие Жиру върна едно попадение. Вилиан бе оставен да стреля отблизо, Алисон успя да избие, но след това французинът направи добавка.

В 50-ата минута Салах бе изведен сам срещу Кепа, но стреля неточно.

Снимка 489137

Четвъртият гол обаче стана факт в 55-ата минута, когато Александър-Арнолд по превъзходен начин центрира отдясно, Фирмино изскочи между централните защитници и засече с глава, вкарвайки първото си попадение на "Анфийлд" през този сезон.

Шест минути по-късно Пулишич направи фантастичен пробив, справи се с Арнолд и Гомес и намери Ейбрахам, който от няколко метра бе точен за 4:2.

В 73-тата минута Пулишич доближи Челси на гол от Ливърпул. Хъдсън-Одой центрира отдясно, а крилото на лондончани овладя, обърна се и стреля в горния десен ъгъл.

Снимка 489136

Интригата в мача приключи в 85-ата минута. Тогава "червените" организираха фантастична контраатака, като за около 15 секунди топката се озова във вратата на Кепа. Робъртсън напредна отляво и намери Окслейд-Чембърлейн, който с удар от воле вкара за 5:3.