Ливърпул спечели Суперкупата на Англия след победа с 2:1 над Челси в Кардиф (Уелс).

Шампионите в Премиършип през последните две години за пореден път показаха, че играят трудно срещу мърсисайдци.

Ливърпул поведе с 1:0 в 9 минута, с гол на Джон-Арне Рийзе. Михаел Балак, за когото това бе първи официален мач с фланелката на Челси, пък си изпусна нервите срещу  Сисоко, бе декориран в жълто и "червените" си осигуриха психологическо предимство в началото.

Андрий Шевченко пробва да се разиграе, не не успяваше да си взаимодейства успешно със съотборниците си. Безплодни бяха и моментните усилия на Балак. Въпреки това в 43 минута опитите на Челси да изравнят бяха възнаградени с попадение на Шева - 1:1.

В края на мача, когато мнозина бяха склонни да заложат на продължения, Челси за втори път бе наказан. Питър Кроуч с втори гол изведе отбора си напред с 2:1.

За последно Челси бе победил Ливърпул на 5 февруари в шампионатен мач с 2:0 на "Стамфорд Бридж". Така в последните три двубоя "сините" бяха изравнили статистиката (1-1-1). Седмица преди новия сезон в Премиършип Ливърпул отново "дръпна".