Ливърпул победи с 3:1 при гостуването си на застрашения от изпадане Болтън и се завърна на четвъртото място в класирането, поне до мача на Евертън с Портсмут по-късно днес.

„Червените", които заедно с „карамелите" имат по 50 точки, поведоха в резултата, след като Юси Яскелайнен допусна куриозен автогол в 12-ата минута.

Плонжирайки вдясно за да парира удар на Джерард, който излизаше в аут, Яскелайнен допусна топката да се удари в главата му и след странен отскок в тревата да влезе във вратата му.

Ливърпул удвои аванса си след час игра, когато Райън Бабел се разписа, след като защитата на Болтън не успя да се намеси при удар на Дирк Кайт, който срещна гредата.

Бразилецът Фабио Аурелио вкара първия си гол за Ливърпул в 46-ия си мач за тима, след като 75-ата минута се разписа с красив удар от воле.

Тамир Коен, чийто баща Ави играеше за Ливърпул в периода 1979-81, вкара с глава почетното попадение за Болтън в последните минути, но това не предотврати третата поредна загуба на „тротърс" в Премиършип.

Болтън остана 17-и, само едно място над зоната на изпадащите, с 25 точки от 28 мача, толкова има и Рединг, но „роялистите" са с по-лоша голова разлика.