Ливърпул продължава да минава като торнадо през съперниците си във Висшата лига. Това, че "червените" ще се борят за титлата докрай беше доказано и при днешното им гостуване на Борнемут. Селекцията на Юрген Клоп отново предложи красив и офанзивен футбол, който беше възнаграден с категоричния успех 4:0.

Снимка 394127

Триумфът на "Виталити Стейдиъм" може да бъде от голямо значение, тъй като по-късно тази вечер, директният им конкурент за първото място - Манчестър Сити има много тежка визита на Челси.

Мърсисайдци се оттеглиха с гол преднина на полувремето. В 25-ата минута Мохамед Салах се оказа на точното място и добави в мрежата отбита топка от вратаря на съперника Асмир Бегович.

Мо продължи головата си офанзива и в 48-ата минута. Египтянинът направи за смях иначе стабилната отбрана на "черешките" и с индивидуален пробив през двама от тях елегантно насочи в далечния ъгъл.

Проблемите за Борнемут съвсем се задълбочиха в 68-ата минута, когато при центриране на Андрю Робъртсън, Кук имаше малшанса да си отбележи автогол.

Снимка 394126

Следобедът на Мо Салах пък се превърна в запомнящ се, след като в 77-ата минута той успя да достигне до своя хеттрик, спомогнал за крайното 0:4. "Фараона" демонстрира скорост, изпревари последния в отбраната на Борнемут, след това на два пъти финтира Бегович и макар на голлинията да имаше двама играчи в "червено-черно", той най-хладнокръвно реализира.

Лоша новина за Ливърпул - Джо Гомес е с фрактура на левия крак

Ще бъде аут поне за шест седмици

В следващия кръг на Ливърпул предстои голямо дерби - домакинство на Манчестър Юнайтед. Борнемут гостува на Уулвърхямптън.

БОРНЕМУТ - ЛИВЪРПУЛ 0:4

0:1 Салах (25"), 0:2 Салах (48"), 0:3 Кук - автогол (68"), 0:4 Салах (77")

СТАДИОН: "Виталити Стейдиъм"

СЪДИЯ: Лий Мейсън

БОРНЕМУТ: Бегович, Даниълс, Аки, Кук, Франсис, Фрейзър, Сърман, Лерма, Станислас, Брукс, Кинг

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Милнър, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Кейта, Фабиньо, Вайналдум, Шакири, Салах, Фирмино