Ливърпул спечели първото голямо дерби за новия сезон в Англия. Момчетата на Кени Далглиш се наложиха с 2:0 като гост на Арсенал в най-интересния сблъсък от втория кръг на Премиърлийг. Попаденията за „мърсисайди" вкараха Рамзи (автогол) и резервата Луис Суарес.

Домакините пък завършиха двубоя в намален състав, след като младият Фримпонг получи червен картон 20 минути преди края на мача. Именно след този момент Ливърпул стигна и до двата си гола. В началото на срещата пък тежка контузия получи Лоран Кошиелни. В крайна сметка 2:0 за Ливърпул и 4 точки за тима след първите два кръга.

Двубоят на „Емиратс" започна равностойно, като в началните минути двата отбора се вкопчиха в здрава битка в средата на терена. Още след четвърт час игра обаче мениджърът на домакините получи поредна неприятна новина, свързана с травма на негов играч. Накуцвайки сериозно терена напусна защитникът Лоран Кошиелни, а на негово място се появи младият испанец Игнаси Микел.

В средата на първата част гостите от Ливърпул организираха няколко добри атаки, които застрашиха вратата на Счезни. В 20-ата минута Хосе Енрике центрира отлично към Андрю Каръл, но ударът с глава на нападателя бе избит в корнер. Малко по-късно и Хендерсън опита късмета си, но и той нямаше успех.

Точно половин час след началото на мача домакините също погледнаха сериозно към противниковата врата. Младия Фримпонг напредна с топка в крака и изстреля мощен удар, който обаче не намери целта. В 35-ата Самир Насри можеше да вкара уникален гол. Французинът премина повече от 50 метра с топка в крака и шутира, но коженото кълбо мина на сантиметри в аут.

Динамични бяха действията на терена и през втората част. В 68-ата минута Аршавин намери Ван Перси в пеналта, но слабият удар на холандеца бе париран от Рейна. 20 минути преди края на мача „топчиите" останаха с човек по-малко на терена. Младият Емануел Фримпонг, който до този момент се представяше силно, получи втори жълт картон и остави отбора си в намален състав. Това се оказа и преломен момент в двубоя.

Кени Далглиш моментално реагира и пусна в игра Луис Суарес и Раул Мейрелеш, които имаха нужда само от 7-8 минути, за да изработят първия гол в мача. След двойно подаване между двамата Игнаси Микел се опита да изчисти топката, но я прати право в рамото на Рамзи. След рикошета коженото кълбо се оплете в мрежата - 0:1.

Арсен Венгер взе мерки и пусна в игра Никлас Бенднер, който замени абсолютния фигурант Тио Уолкът. За 80 минути престой на терена английският национал почти не игра с топката и като по чудо не бе заменен по-рано. В последната минута от редовното време гостите стигнаха до втори гол. В неговата основна и този път бяха резервите Мейрелеш и Суарес. След ново двойно подаване уругваецът се разписа и сложи точка на спора.

АРСЕНАЛ - ЛИВЪРПУЛ 0:2

0:1 Аарън Рамзи (78'-автогол)

0:2 Луис Суарес (90')

АРСЕНАЛ: Счезни, Саня, Фермален, Кошиелни (16' Игнаси Микел), Дженкинсън, Насри, Уолкът (80' Бенднер), Рамзи, Фримпонг, Аршавин (71' Лансбъри), Ван Перси

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Кели, Карагър, Агер, Хосе Енрике, Лукас Лейва, Адам, Хендерсон, Кайт (71' Мейрелеш), Даунинг, Керъл (71' Луис Суарес)

Червен картон: Фримпонг ( 70' Арсенал)