Отборът на Ливърпул записа първа победа от началото на Висшата лига, надигравайки с разгромото 5:2 като гост състава на Норич. След две равенства и три загуби, „червените” буквално си изкараха яда върху своя днешен противник и най-после зарадваха истински феновете си през настоящата кампания.

Хеттрик за състава на Брендън Роджърс реализира Луис Суарес, който наскоро обеща да се отблагодари на своя наставник за доверието, което днес направи по най-добрия възможен начин. По един гол добавиха новото попъление Нури Шахин и Стивън Джерард. За турският национал това бе първи гол в първенство, след като през седмица се разписа два пъти и за Купата на Лигата.

Ливърпул започна отлично и още във втората минута Суарес откри резултата след отлични действия около границата на наказателното поле и плътен шут в мрежата зад Джон Руди. Само две минути по-късно Агер можеше да удвои, но ударът му с глава не намери целта.

В 10-ата минута домакините удариха греда, а в 23-ата минута главния рефер не отсъди чиста дузпа за нарушение срещу Суарес. През миналата седмица Стивън Джерард призова реферите да бъдат честни с уругваеца и да отсъждат нарушенията срещу него, когато такъва наистина съществуват, но изглежда старата слава на нападетеля още му вреди.

В 37-ата минута обаче голмайсторът на „червените” доказа, че е бил прав и успя да накаже за втори път състава на Норич, разпилявайки отбраната на домакините за 2:0.

Четири минути след началото на втората част, отличният Суарес асистира към Нури Шахин, който бе точен и направи резултата 3:0, а в 58-ата минута с поредното си изключително изпълнение, този път от далечно разстояние, уругваецът оформи своя хеттрик – 4:0 за Ливърпул.

Морисън върна едно попадение за Норич четири минути по-късно, но капитанът Стивън Джерард също записа името си сред голмайсторите в 68-ата минута. В 84-ата минута Холт успя да вкара още един гол за Норич, оформяйки крайното 2:5.

Благодарение на този успех "червените" се отлепиха от дъното и вече имат актив от 5 точки, които им отреждат 14-та позиция. Норич е под чертата на 18-та позиция с едва три точки.