Симпатичният отбор на Норич продължава да се представя страхотно от началото на сезона в Англия. В мач от 9-ия кръг на Висшата лига новакът стигна до равенство 1:1 срещу Ливърпул на митичния "Анфилд".

На два пъти гредата спаси гостите след удари на Мартин Шкъртел и Луис Сарес. Изглеждаше така, че на почивката Норич няма да допусне гол, а и няма да стигне до такъв. В 45-ата минута обаче Крейг Белами беше изпуснат и се разписа за 1:0.

След почивката гостите не изглеждаха обречени. Отборът се опитваше да играе футбол и да се възползва от редките си възможности да стигне до попадение. Три минути след появата си на терена Грант Холт с глава матира Пепе Рейна за крайното 1:1.

С точката гостите се настаниха на 7-ото място с 12 точки. Грандът Ливърпул пък заема петата позиция с три повече.

Ливърпул - Норич 1:1
1:0 Белами 45, 1:1 Холт 60

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Хосе Енрике, Карагър, Шкъртел, Джерард, Даунинг, Адам, Суарес, Каут, Белами