Ливърпул победи трудно Стоук Сити. Мърсисайдци се наложиха с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Висшата лига след обрат.

Основна заслуга за успеха имаха появилите се на почивката Роберто Фирмино и Фелипе Коутиньо, отбелязали по едно попадение.

Първият гол падна малко преди края на първото полувреме. Тогава Джердан Шакири преодоля съперник и впоследствие центрира изключително прецизно, а за на Джонатан Уолтър не остана друго, освен с глава да прати отблизо топката в мрежата - 1:0.

В 60-ата минута Ливърпул бе на път да изравни, но ударът с глава на Деян Ловрен след корнер срещна напречната греда.

Десет минути по-късно Ливърпул възстанови статуквото. След разбъркване в пеналта топката се озова у Фелипе Коутиньо, който от движение я прати в мрежата от точката за изпълнение на дузпа - 1:1.

Второто попадение за гостите падна 120 секунди по-късно, след като Вайналдум изведе с дълъг пас от своята половина Фирмино, а той от въздуха матира Лий Гранд с мощен удар под гредата - 2:1.

До края нови попадения не паднаха и в крайна сметка Ливърпул се поздрави с успех и вече има 63 точки.