Отборът на Ливърпул допусна нова грешка в стремежа си за класиране в Топ 4. Селекцията на Юрген Клоп сътвори поредна домакинска издънка, след като мърсисайдци стигнаха само до 0:0 срещу средняка Саутхямптън. "Червените" имаха инициативата, но така и не преодоляха стабилната отбрана на "светците".

Най-големият грешник в лагера на домакините обаче със сигурност ще бъде капитанът - Джеймс Милнър, който в 64-ата минута пропусна дузпа за своя тим.

Снимка 292474

Така Ливърпул си възвърна третото място в Премиър лийг, но вече има само точка преднина пред Ман Сити, който е с точка и мач по-малко от мърсисайдци. Коутиньо и компания могат да бъдат застигнати и от Арсенал или Манчестър Юнайтед, които тази вечер излизат в директна битка помежду си.

Първото полувреме не предложи много емоции за феновете на "Анфийлд". Ливърпул се мъчеше да води инициативата, но така и нямаше идея как да пробие стабилната отбрана на съперника. На няколко пъти нещо по-креативно измисляше Филипе Коутиньо, но ударите му не затрудняваха стабилния Фрейзър Форстър.

Най-ядосан от видяното определено беше мениджърът на мърсисайджи Юрген Клоп, който беснееше както срещу представянето на своите, така и от отсъжданията на съдията Мадли.

Снимка 292475

Големият момент настъпи в 64-ата минута, когато младият играч на гостите - Джак Стивънс игра с ръка в собственото си наказателно поле и това значеше само едно - дузпа за Ливърпул. С отговорната задача се нагърби капитанът Джеймс Милнър, който обаче не успя да спечели психологическата битка с Фрейзър Форстър и стражът изби по великолепен начин.

В 75-ата минута стабилният вратар на Саутхямптън се прояви на висота и при удар от опасна дистанция на Филипе Коутиньо, попаднал спокойно в неговата прегръдка.

Натискът на "червените" придобиваше все по-голяма сила. В ролята на грешник обаче отново попадна Джеймс Милнър, който в 79-ата минута се включи отлично от крилото, но вместо да стреля, предпочете да подава и пропиля отличен шанс за селекцията на Клоп.

В заветните мигове цялата слава в днешния ден можеше да принадлежи на резервата Марко Груич, но изстрелът му отблизо отново бе спасен от просто перфектния Форстър.