Ливърпул записа изненадваща загуба от новака Бърнли. „Мърсисайдци” отстъпиха с 0:2 като гост на „Търф Мор”.

Играчите на Юрген Клоп бяха по-класният отбор на терена, но така и не успяха да докажат това чрез попадения. Това е първа загуба за ливърпулци след като на старта на първенството победиха Арсенал с драматичното 4:3. Бърнли пък загуби като домакин от Суонси.

Срещата започна отлично за домакините. Още във втората минута, Андре Грей подаде към Воукс, който от границите на наказателното поле разстреля Миньоле. „Мърсисайдци” вдигнаха оборотите и смело пресираха домакините.

Снимка 249931

Въпреки това, Бърнли стигна до нов гол. В 37-ата минута Дефур засече сбъркана от Стъридж топка, напредна и подаде към Грей, който с удар левия крак удвои резултата. Ливърпул така и не успя да стигне до попадение до края на полувремето, въпреки че го търсеше настойчиво.

През втората част, Стъридж имаше чудесен шанс да намали, но ударът му мина близо край вратата. Гостите все по-настоятелно атакуваха, но отбраната на Бърнли се справяше. След този мач Ливърпул е на 10-ото място във временното класиране, докато Бърнли е на 7-ата позиция.