Ливърпул постигна изключително добра победа над Нюкасъл. "Червените" разбиха с 3:0 Нюкасъл, като в герои се превърнаха Луис Суарес и Дирк Кайт. Първо уругваецът изработи дузпа за "червените", която Кайт вкара, а след това холандецър върна с прекрасна асистенция. През първото полувреме пък Макси Родригес бе открил резултата.

Срещата започна много силно за тима на Ливърпул, който се хвърли във вихрени атаки от първата минута на срещата. Още в 8-ата минута Раул Мейрелеш шутира мощно от дистанция, но Тим Крул се справи.

В 10-ата минута все пак Ливърпул поведе. Макси Родригес шутира силно от воле, топката рикошира в тялото на Дани Симпсън и влезе във вратата на "свраките".

Въпреки че поведоха, домакините не се отказаха да атакуват масирано. В 22-ата минута Джей Спиъринг шутира от дистанция, но стражът на Нюкасъл отново се справи.

Постепенно гостите изравниха играта и на свой ред създадоха няколко чисти голови ситуации. В 30-ата минута Джоуи Бартън центрира в наказателното поле, но защитата на Ливърпул се справи. Малко по-късно последва нов пропуск.

През втората част Нюкасъл също започна по-добре, като отново Бартън бе близо до гола, след като от много чиста позиция не успя да вкара.

В тези минути обаче блесна геният на Луис Суарес, който бе най-опасният играч на домакините. Първо в 48-ата минута той стреля много силно, но топката бе избита в корнер. Малко по-късно той нахлу добре в наказателното поле, но Крул се справи и изби в корнер.

В 58-ата минута Суарес изпревари бранител на Нюкасъл и успя да си изработи дузпа. Останаха обаче съмнения, че нарушението започва извън наказателното поле. Все пак, дузпата бе факт, а Кайт бе безкомпромисен - 2:0.

Четири минути по-късно Луис Суарес направи преднината на домакините класическа. Уругваецът и Дирк Каут направиха страхотна двойна комбинация, след което бившият капитан на Аякс успя да преодолее без проблем Тим Крул с техничен удар от малкия пеналт.

В последните минути на терена престоя и бившият играч на Нюкасъл Анди Керъл, който обаче не успя да се разпише.

Така след този успех Ливърпул се изкачи на 5-ото място, което дава право на участие в Лига Европа, изпреварвайки Тотнъм.

ЛИВЪРПУЛ - НЮКАСЪЛ 3:0
1:0 Макси (10), 2:0 Кайт (59), 3:0 Суарес (65)