Отборът на Ливърпул размаза с 5:0 Суонси в изтеглен двубой от 27-мия кръг на Висшата лига. По този начин Брендън Роджърс надигра бившия си тим, а Ливърпул най-после успя да запише победа над този съперник.

През миналия сезон, още под ръководството на Роджърс "лебедите" взеха победа и равенство, този отново не загубиха в първия мач за първенство, а освен това изхвърлиха Ливърпул от турнира за Купата на лигата след победа с 3:1 като гост.

Днес обаче Джерард, Суарес и компания нямаха прошка и записаха ценна победа, които им оставя някакви шансове за място в зона Шампионска лига.

Дебютен мач и гол в него регистрира новото попълнение на "червените" Фелипе Кутиньо, докато наставникът на Суонси Михаел Лаудруп даде шанс на доста резерви, тъй като реши да запази титулярите за финала на "Кепитъл уан" къп срещу Брадфорд.

Стивън Джерард откри от дузпа в 34-ата минута, което бе и единственият гол преди почивката. Още минути след подновяването на играта Кутиньо вкара дебютния си гол, а Хосе Енрике и Луис Суарес бяха точки съответно в 50-ата и 56-та. Втора дузпа в 71-тата минута бе превърната в гол от Даниел Стъридж.

Така тимът на Брендън Роджърс събра актив от 39 точки и изпревари именно Суонси на 7-мото място. Цели девет точки обаче делят мърсисайдци от заветната четвърта позиция, където засега е Тотнъм, при това с мач по-малко.

ЛИВЪРПУЛ - СУОНСИ 5:0

1:0 - Джерард (34' д)
2:0 - Кутиньо (46')
3:0 - Енрике (50')
4:0 - Суарес (55')
5:0 - Стъридж (71' д.)

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Джонсън, Енрике, Агер, Карагър, Джерард, Кутиньо (60' - Хендерсън), Даунинг, Лукас (72' - Алън), Суарес, Стъридж

СУОНСИ: Ворм, Тиендали, Монк, Бартли, Девис, Де Гузман, Агустиен, Ламах (64' - Раутлидж), Бритън, Ернандес, Шехтер